Spektakl charytatywny

Wyjątkowe wydarzenie Fundacji Teatru Śląskiego Wyspiański! Znani z mediów artyści, aktorzy, politycy, społecznicy na jeden wieczór zamienią się w bohaterów bajki, by zagrać role w charytatywnym przedstawieniu.

Debiutanci na scenie będą mieli przyjemność zagrać w premierowej historii napisanej przez Roberta Górskiego, współtwórcę Kabaretu Moralnego Niepokoju i odtwórcę głównej roli w „Uchu Prezesa”. Jego bajka „Emil i Małgorzata” tylko pozornie jest klasyczna – bo i jest królestwo, księżniczka, o której rękę starają się rycerze i zła czarownica na drugim planie, ale… W królestwie Baleronii władca się nudzi, i chcąc dostarczyć wszystkim rozrywki przez przypadek uruchamia lawinę niezwykłych zdarzeń. Czeka nas  zatem wojna i pokój, duma i uprzedzenie, słonce i deszcz.

Dochód ze spektaklu zostanie przeznaczony na wsparcie Hospicjum Cordis oraz naszej Fundacji.